Novaerus Defend 1050 prokázal schopnost redukce surogátu koronaviru o 99,99 %

Přenosné zařízení pro desinfekci vzduchu Novaerus Defend 1050 bylo nezávisle testováno a prokázalo účinnost redukce MS2 bakteriofágu, surogátu pro SARS-CoV-2 (COVID-19), o 99,99 % během 15 minut.

Dublin, Irsko, 27. dubna 2020 - Novaerus, Irská společnost, která vyrábí a prodává patentovaná medicínská zařízení na čištění vzduchu, oznámila úspěšný výsledek nezávislého testování nejvýkonnějšího nabízeného zařízení Defend 1050. Přenosný přístroj k desinfekci vzduchu prokázal účinnost snížení koncentrace MS2 bakteriofágu, surogátu pro SARS-CoV-2 (COVID-19), o 99,99 % během 15 minut.

Defend 1050 kombinuje rychlou desinfekci a čištění vzduchu v jednom bezpečném a přenosném přístroji. Je konstruován pro nepřetržitý provoz ve velkých prostorách a pro rychlý zásah v situacích s vysokým rizikem infekce, kdy Defend 1050 používá patentovanou nízkoenergetickou plasmovou technologii firmy Novaerus kombinovanou s trojitým filtračním systémem Camfil®. Plasmová technologie Novaerus je neselektivní s rychlým likvidačním potenciálem, což nabízí jedinečné a bezpečné řešení pro hubení vzduchem přenosných virů v režimu 24/7 a snižuje tak riziko onemocnění a vypuknutí nákaz.

Přibývá výsledků výzkumu, které ukazují, že čistý a desinfikovaný vzduch hraje klíčovou roli v prevenci šíření SARS-CoV-2, viru způsobujícího COVID-19. Kapénky respiračního původu jsou považovány za primární trasu šíření infekce a aerosoly za další možnou cestu jejího přenosu. To naznačuje, že virové částice mohou zůstávat rozptýlené ve vzduchu po dlouhé časové období a mohou tak být inhalovány.

K testování účinnosti likvidace virů přístrojem Defend 1050 provedly laboratoře Aerosol Research and Engineering (ARE; certifikované dle GLP; USA) experimenty k ověření účinnosti odstranění malých aerosolizovaných částic ze vzduchu, které jsou schopné přenášet infekční viry.

Laboratoře provedly experimenty v bioaerosolové testovací komoře o objemu 16m3, což odpovídá velikosti malé místnosti. Přístroj Defend 1050 byl umístěn do tohoto prostoru, izolovaného od okolí a obsahujícího aerosolizovaný MS2, virový RNA bakteriofág, který je běžně používán jako surogát chřipkového viru a v současné době jako surogát dalších RNA virů jako SARS-CoV-2.

Úspěšné výsledky testování
Při testování účinnosti proti MS2 bakteriofágu prokázal Defend 1050 vysokou účinnost v krátkém čase. Během 15minutového působení výsledky ukázaly průměrné snížení o 4.14 LOG, což odpovídá 99,99% redukci koncentrace MS2 bakteriofágu.

“Metody, použité laboratořemi jako ARE, jsou považovány za standardní a mezinárodně vědecky uznávané postupy”, říká Dr. Kevin Devlin, výkonný ředitel WellAir, mateřské společnosti firmy Novaerus. “Proto jsme přesvědčeni, že výsledky testů odpovídají účinnosti přístroje Defend 1050 při odstraňování virů jako je koronavirus ze vzduchu.”

Účinnost přístroje Defend 1050 byla v současné době uznána také čínskými zdravotnickými kapacitami a přístroj byl registrován v Čínské národní databázi pro desinfekční zařízení. Tato databáze eviduje zařízení, která jsou pokládána za způsobilá k desinfekci ve zdravotnických zařízeních a jsou nezávisle prověřována, zda splňují národní hygienické standardy.

“Je nepochybně známo, že infekce mohou být přenášeny prouděním vzduchu na značné vzdálenosti, přímým nebo nepřímým stykem stejně jako kombinací všech tří způsobů", říká Dr. Felipe Soberon, technologický ředitel společnosti WellAir. "Tyto současné výsledky testování dokazují, přístroj Defend 1050 je ideální pro snížení rizika vzdušného přenosu infekcí a kontaminace povrchů a rukou snížením biologické zátěže ve vzduchu."

S postupem výzkumu je stále více jasná jedna záležitost; standardní prevence infekcí a prováděcí postupy potřebují posílení. Mnoho nemocnic po celém světě instalovalo přístroje Novaerus jako pomoc při snížení přenosu SARS-CoV-2 mezi zdravotnickým personálem a pacienty. Firma Novaerus darovala několik zařízení pro desinfekci vzduchu do dvou nemocnic ve Wuhanu (Wuhan Xincheng Hospital a Wuhan Third People’s Hospital), aby pomohla posílit desinfekční postupy pro ochranu před viry. Mezi těmito darovanými prostředky byly také přístroje Defend 1050 pro každé z těchto zdravotnických zařízení.

“Abychom měli šíření patogenů a virů pod kontrolou, potřebujeme uzavřít pomyslnou smyčku; ruce, povrchy a vzduch”, říká Dr. Kevin Devlin, výkonný ředitel WellAir. “Naše unikátní technologie je první linií zdravotnického zařízení v boji proti propuknutí nákaz.”

O společnosti Novaerus
Novaerus je částí firmy WellAir, Irské společnosti zabývající se snižováním vzduchem přenášeného znečištění v interiérech za účelem vytvoření životního, pracovního a ozdravného prostředí, které bude zlepšovat lidské zdraví, činorodost a životní pohodu. Výrobky společnosti WellAir a jejích dceřinných firem Novaerus a Plasma Air lze nalézt ve stovkách nemocnic, domovů pro seniory, škol, železničních stanic, obytných domů a průmyslových prostor ve více než 40 zemích světa.

Odběr novinek

Získejte aktuální novinky ze světa kvalitního ovzduší Novaerus.

Kontakty

ASANTELA s.r.o.
Nad Jurečkem 254 / 25
Říčany 251 01
IČO 24226041
mobil: +420 739 338 394
mail: info@novaerus.cz

Následujte nás